NEWS

Zrobił sobie test ciążowy, wynik opublikował w sieci. Uratowało mu to życie

RedK
09.11.2012 07:56
A A A Drukuj
Fragment komiksu

Fragment komiksu (fot. Reddit)

Capp'n - młoda dziewczyna mieszkająca w Kanadzie - dowiedziała się, że jej 18-letni przyjaciel znalazł nieużywany test ciążowy swojej byłej dziewczyny. Postanowił sprawdzić, co się stanie, jeżeli go użyje. Test wykazał, że jest w ciąży.

Dziewczynę rozbawiło to do tego stopnia, że postanowiła podzielić się historią ze światem. Zrobiła to w serwisie Reddit, zamieszczając taki oto komiks:

fot. Redditfot. Reddit

Wielu użytkowników to rozbawiło, ale niektórzy z nich zwrócili uwagę na to, że tego typu wynik u mężczyzny może oznaczać raka jąder. W końcu udało im się przekonać Capp'n, że powinna skierować swojego przyjaciela do lekarza.

Okazało się, że u 18-latka zaczął rozwijać się guz. Na szczęście, tak wczesna diagnoza pozwala na szybką operację i powrót do zdrowia. Gdy Capp'n i jej przyjaciel dowiedzieli się o tym, gorąco podziękowali czujnym użytkownikom Reddita.

W jaki sposób test ciążowy mógł wykryć raka? Według onkologa, dr Mark Pomerantza:

Test ciążowy pozwala wykryć raka jąder dzięki temu, że jest wrażliwy na gonadotropinę kosmówkową. Bardzo często nowotwory tej części ciała wytwarzają dokładnie ten sam hormon.
Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

 • 39
Komentarze (16)
Zaloguj się
 • avatar
 • avatar
 • avatar

  Oceniono 89 razy 79

  A co najciekawsze chłopak miał tym większe szczęście, że tylko część guzów jądra produkuje gonadotropinę kosmówkową, którą wykrywa test ciążowy :)
  Niepokoi Cię wygląd, kształt, konsystencja Twojego jądra/jąder? Zapytaj na polskim forum nowotworów jądra - RJForum.pl - www.rjforum.pl

 • avatar
 • avatar
 • avatar

  Oceniono 7 razy 7

  heh, jstsem pod wrażeniem
  teraz koncerny będą te same testy sprzedawać w innych opakowaniach jako wykrywacz raka jąder...

 • avatar

  Oceniono 3 razy 3

  A są w ogóle jakieś testery dla facetów? Wykrywające raka jąder albo inne choroby...
  (Na zasadzie sikasz... plujesz... puszczasz kroplę krwi... i po godzinie masz wynik)

  To by znacznie podniosło diagnostykę. Mało osób ma czas iść na badanie kontrolne. (Jak już masz czas to robisz już coś innego, a nie chodzisz na prewencyjne badania.) Ale jakby każdy nasikał w domu to nawet przy jakiejśtam niedokładności testu i tak byłoby więcej przebadanych niż w przychodniach/szpitalach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX