Prezydent Czech był pijany podczas uroczystości państwowych? Oficjalna wersja mówi, że... [WIDEO]

MD
14.05.2013 11:22
A A A Drukuj
Prezydent Zeman nie czuł się najlepiej

Prezydent Zeman nie czuł się najlepiej (fot. youtube.com)

Prezydent Czech Milos Zeman brał udział w oficjalnej uroczystości inspekcji klejnotów koronnych. I chyba nie czuł się najlepiej. Nagranie z ceremonii sprawiło, że nasi południowi sąsiedzi zaczęli się zastanawiać, czy głowa państwa nie była aby pod wpływem alkoholu. Skąd my to znamy?

Prezydent Zeman (pierwszy z lewej) miał wyraźne problemy z utrzymaniem pionu, kiedy słuchał jednego z przemówień, wydawało się nawet, że jest bliski zaśnięcia na stojąco. A gdy okoliczności zmusiły go do postawienia kilku kroków, okazało się, że bez pomocy ściany się nie obejdzie.

Oficjalna wersja mówi, że prezydent był niedysponowany z powodów infekcji wirusowej, ale nie wyjaśniono, jakiej konkretnie infekcji. Czeskie media przypominają za to, że prezydent ma "dość serdeczne stosunki z alkoholem", a "Lidove Noviny" napisały wprost, że prezydentowi już wcześniej zdarzało się dużo wypić.

Mamy nadzieję, że ta drobna wpadka nie położy się cieniem na rozpoczętej w styczniu prezydenturze Zemana. Polacy Kwaśniewskiemu wybaczyli.

Zobacz więcej na temat:

  • 1
Komentarze (1)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX