RANKING

[A PAMIĘTASZ JAK...?] Kultowe, polskie seriale dla dzieci z lat 90.

RedB
16.03.2012 06:48
A A A Drukuj
Gadający wirus komputerowy, Jarpen, Jakimowicz w stroju gwiezdnego pirata, labirynt w kopalni złota w Żywodębach... Pamiętacie tych bohaterów, te miejsca? My tak.

fot. kadr z youtube.com

Tę serię pamiętają chyba wszyscy. Gwiazdą serialu "WOW" był "graficzny wirus", który powstaje w siedzibie serialowej firmy "Computronex" i wydostaje się z komputera przez spięcie w systemie. Program przyjmuje formę włochatej kulki i zaprzyjaźnia się z Jimem - polskim Macaulay Culkinem - Mateuszem Damięckim.

Za co najlepiej zapamiętaliśmy "WOW"? Oczywiście za wprowadzenie nas w świat wyssanej z palca hakerki, którą przebija tylko niesławny elementarz komputerowych włamów z pełnego rozczulającego uroku "Hakera" z Bartoszem Obuchowiczem. Przypominamy niezapomniane "emacsem przez sendmail".Ponieważ ''WOW'' był produkcją międzynarodową, wszyscy bohaterowie mieli amerykańsko brzmiące imiona. Fikcyjne miasteczko Laurentine zastąpiło malownicze Międzygórze. Oprócz Wojciecha Malajkata i Mateusza Damięckiego w serialu o zobaczymy również Wojciecha Manna oraz niesławnego ''Pana Japę''.

Prawie ta sama ekipa (za wyjątkiem Pana Japy i Manna) zagrała w innym klasyku dzieciństwa RedB - ''Łowca. Ostatnie starcie'' - filmie, w którym nastoletni Janik (Damięcki) wygrywa miłość ojca na Gameboyu.

Zobacz więcej na temat:

    • 3
    Komentarze (12)
    Zaloguj się

    Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX